close

Test długodystansowy ochraniacza Fox Baseframe

O zaletach jeżdżenia w dobrych ochraniaczach rozpisywał się nie będę, ponieważ powinno to być oczywiste dla każdego zawodnika. W tym roku Fox wypuścił coś czego zdecydowanie brakowało na rynku ochraniaczy kręgosłupa. W pewnym sensie jest to koszulka tzw. „potówka”, która na długości naszych pleców ma ochraniacz ze specjalnego materiału, który pod wpływem ciepła jeszcze dokładniej dostosowuję się do kształtu naszego ciała.

Największą zaletą jest waga i wygoda tego produktu. Od tego sezonu jest moim nieodłącznym elementem każdego treningu, zakładam ją nawet na lokalne treningi w pobliskim lesie.

Zbroja oprócz ochraniacza kręgosłupa posiada również miękki ochraniacz klatki piersiowej, oraz naszych bioder.

Wszystkie elementy można bez problemu wyjąć, a samą koszulkę śmiało wyprać w pralce, natomiast sam ochraniacz bez większych problemów można opłukać pod bieżącą wodą dla zachowania maksymalnej higieny. Z tyłu pleców pod ochraniaczem, mamy małą kieszonkę na zamek.

Koszulka jest doskonale dopasowana, dzięki czemu nie krępuję naszych ruchów podczas jazdy i można ją śmiało założyć nawet pod obcisłe jersey’e. Sam materiał z którego wykonana jest potówka, jest bardzo przewiewny i dobrze pochłania wilgoć. Reasumując otrzymujemy doskonałą ochronę naszych pleców, której praktycznie nie czujemy, era wielkich, krępujących ruchy plastikowych zbroi za nami !

Mariusz Jarek

The author Mariusz Jarek

Leave a Response