close

Race-weekendy bez końca !

Koniec kwietnia i cały maj zdecydowanie zaczął się od wysokiego C ! Praktycznie w każdy weekend ścigaliśmy się w Pucharze Europy oraz eliminacjach do Mistrzostw Świata Enduro – EWS !

 

Pierwszy start sezonu to czeski cykl Specialized Enduro Series na Koutach, długie wymagające trasy i blisko 500 zawodników, mogą świadczyć o zdecydowanie udanych zawodach.  34 miejsce to zdecydowanie nie to czego oczekiwałem… ale „pierwsze Kouty za płoty”.

Tydzień później razem z całym teamem Trek Bielsko Racing mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w Birrel Bike Fest na Słowacji. Genialne 3 dni festiwalowego szaleństwa i zdecydowanie lepszy rezultat podczas kolejnej odsłony Pucharu Europy Central – 23 miejsce.

W ostani weekend maja Puchar Europy zawitał do naszej ojczyzny, dokładnie do Bielska ! 12 miejsce w Elicie i w końcu satysfakcjonujący mnie wynik, który daję mi sporo punktów w generalnej klasyfikacji. Całe zawody aktualnie uważam za najlepsze pod względem organizacji oraz przygotowania odcinków specjalnych. Wszystko jak w zegarku !

Aktualnie mam 2 tygodnie przerwy, ale już 16 czerwca kolejny start, tym razem Trek Enduro Series On-sight w Przesiece !

 

Fot. Mariusz Jarek oraz Enduro Trails

Mariusz Jarek

The author Mariusz Jarek

Leave a Response