close

Podsumowanie zawodów w maju

Grafik w maju był zdecydowanie napięty, race-weekendy wypadały praktycznie co tydzień. Na zmianę, zawody DH i Enduro. Zacznijmy od początku, w pierwszy weekend maja odbyły się zawody z serii Pucharu Czech w Koutach nad Desnou, trasa znana i lubiana, dobrze przygotowana pod zawody. Sobotnie treningi w dużym błocie i deszczu, natomiast w niedziele podczas finałów mieliśmy cały dzień słońce przez co trasa szybko przeschła i była idealna do jazdy. Ostatecznie 5 miejsce w kat. Full.

33727051623_b5aaf19fa6_o

Niedzielne finały.

33695099154_8e026992d4_o

Tydzień póżniej już stałem na starcie zawodów w Srebrnej Górze z serii Kellys Enduro MTB Series. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony na starty w polskich imprezach Enduro ze względu na dużą frekwencję – ponad 260 zawodników. Cykl imprez organizowany jest na zasadach On-Sight, czyli trasy przed zawodami nie znamy. Osobiście bardzo podoba mi się to rozwiązanie, mamy identyczne szanse, a orientacja w terenie, instynkt oraz czas reakcji często decyduję o naszym wyniku. Ostatecznie zająłem 11 miejsce w kat. Elita (12 Open) z czego jestem bardzo zadowolony.

mario

W przerwie między startami, razem z moimi czeskimi przyjaciółmi, spędziliśmy trochę czasu na naszej ulubionej dirtowej miejscówce – Dirt Garden, zdecydowanie #perfectday.

Joy Ride Bike Festival Kluszkowice dzień pierwszy (14)

Ostatni weekend maja, jak zdecydowana większość polskich riderów spędziłem na Festiwalu Joy Ride Days. Impreza zdecydowania udana, pogoda w końcu dopisała i mieliśmy trzy dni rewelacyjnych warunków. Dobrze jest spotkać się z przyjaciółmi z całej Polski i wspólnie pojeździć. W piątek wygrałem Whip Contest napędzany przez GoPro.

Joy Ride Bike Festival Kluszkowice 2017 dzień drugi (15)

W sobotę w Dualu zająłem 3 miejsce.

Joy Ride Bike Festival Kluszkowice 2017 dzień trzeci (51)

W niedziele ostatecznie 4 miejsce w Pumptracku i 17 w DH. 3 dni jazdy od rana do wieczora zapewne każdemu dały w kość ! Aktualnie przede mną dalsza część sezonu, mam nadzieje że równie dobra.

Joy Ride Bike Festival Kluszkowice 2017 dzień trzeci (33)

 

 

 

Mariusz Jarek

The author Mariusz Jarek

Leave a Response