close

Nowy kask Fox Rampage Pro Carbon – rewolucja w downhillu

Podczas jazdy dajesz z siebie 110% i nie hamujesz tam, gdzie nie potrzeba? Wymagasz wiele od siebie, ale i od wyposażenia, które ma Cię chronić? Najnowszy kask Fox Rampage Pro Carbon z rewolucyjnym systemem Fluid Inside® został stworzony właśnie dla takich jak Ty.

Jesteś jednym z najszybszych ludzi w górach, a gdy startujesz w zawodach, zawsze jesteś w czołówce. To do ciebie zwracają się wszyscy znajomi z pytaniami o technikę jazdy na rowerze. Jeździsz gdzie i kiedy tylko możesz. Na ścieżkach „jesteś zwycięzcą”, a teraz szukasz kasku?
A może wcale nie jesteś najszybszy, reprezentujesz przeciętny poziom wtajemniczenia grawitacyjnego – i wcale ci to nie przeszkadza. Ale za to cenisz sobie sprzęt wysokiej jakości. Wiesz, że na rowerze i akcesoriach nie warto oszczędzać, tym bardziej jeżeli na szali jest Twoje bezpieczeństwo. A teraz szukasz kasku?

Niezależnie od tego, który opis lepiej do Ciebie pasuje, mamy dla Ciebie coś specjalnego – nowy Rampage Pro Carbon.  Ten kask został zaprojektowany przez najlepszych specjalistów od bezpieczeństwa we współpracy z najszybszymi zawodnikami na świecie. Dzisiaj prześwietlamy go dla Was dokładnie.

Rampage Pro Carbon. An Icon Redefined.

Model Rampage Pro Carbon jest pierwszym kaskiem MTB, który ma w sobie aż dwa systemy przeciwdziałające obracaniu się kasku przy uderzeniu. Są nimi Fluid Inside® oraz MVRS™.

Fluid Inside® – nowatorska technologia dla bezpieczeństwa

Nowy system bezpieczeństwa zastosowany w modelu Rampage Pro Carbon naśladuje perfekcyjne rozwiązanie wykształcone przez ewolucję człowieka. To technologia wykorzystująca właściwości niepodlegającego kompresji oleju o niskiej lepkości, umieszczonego w specjalnie zaprojektowanej piance o zamkniętej strukturze komórek. System Fluid Inside® naśladuje działanie płynu mózgowo-rdzeniowego, pochłaniając zarówno energię uderzeń linearnych, jak i rotacyjnych.

Na system Fluid Inside® składają się poduszki z płynem rozmieszczone strategicznie wewnątrz kasku. Pozwalają one absorbować energię uderzenia oraz zapewniają niewielki obrotowy ruch kasku, niezależnie od kąta uderzenia, redukując groźne siły działające bezpośrednio na głowę ridera. Z taką ochroną można zjeżdżać jeszcze szybciej i jeszcze bezpieczniej, ze spokojną głową, nawet na najtrudniejszych trasach.

MVRS™ – magnetyczne uwalnianie daszku

Oto druga technologia  czuwająca nad bezpieczeństwem, sprawdzona i przetestowana w także w kaskach motocyklowych. Dzięki systemowi Magnetic Visor Release w wersji 2.0, daszek kasku nie jest zamontowany na stałe, ale trzyma się skorupy dzięki magnesom. W razie upadku, daszek odpada od skorupy. Dzięki temu kask płynnie prześlizguje się po przeszkodach, a kark i głowa unikają niebezpiecznych przeciążeń. W końcu to nie prędkość jest groźna, ale nagła jej utrata.

Varizorb™ – absorbowanie i rozpraszanie energii uderzenia

Rapage Pro Carbon kryje w sobie jeszcze więcej. Wewnątrz skorupy znalazła się pianka Varizorb™ EPS o podwójnej gęstości. Działa tak, jak strefa zgniotu w samochodzie. Absorbuje i rozprasza energię uderzenia na dużej powierzchni. Do doskonałe rozwiązanie na wypadek nagłego spotkania z drzewem lub głazem.

CAGE™ – wzmocniona część szczękowa

Na tak wysokim poziomie zaawansowania rowerowego, kask fullface jest koniecznością. Szczęka w modelu Rampage Pro Carbon nie jest zintegrowana w zwyczajny sposób. Szczękę wraz z klatką dookoła otworu wizjera skonstruowano z pojedynczego, wtryskowego odlewu polimerowego. Cel powinien być już jasny – CAGE™ absorbuje i rozprasza energię uderzenia. Efekt? Gdy w polu widzenia pojawiają się hopy lub dropy, dokręcasz jeszcze mocniej, bez żadnych obaw o skutki przyziemienia.

MCT – super wytrzymała skorupa

Skorupa kasku wykonana została zgodnie z technologią Multi-Composite MCT. Dzięki połączeniu różnych materiałów, w tym włókna węglowego (przecież „carbon” znalazł się w nazwie nie bez powodu),  Rampage Pro Carbon oferuje optymalne połączenie wytrzymałości, elastyczności i wagi. Najlepsi downhillowcy świata już się o tym przekonali, teraz czas na Ciebie.

Rozmiary

Aby kask mógł łączyć bezpieczeństwo oraz wygodę, musi być odpowiednio dopasowany do głowy każdego ridera.  Dlatego Rampage Pro Carbon dostępny jest w 4 rozmiarach (od S do XL), co można było osiągnąć dzięki 3 rozmiarom skorupy oraz 4 rozmiarom pianki EPS. Dzięki temu poduszki policzkowe zawsze mają grubość 30 mm. Przecież bezpieczeństwo oraz komfort powinny iść w parze.

Wyściółka Dri-Lex® – by pot nie zalewał oczu

Downhill, enduro, freeride czy wszystkie inne rowerowe sporty grawitacyjne  bywają nazywane brudnymi sportami. Tym bardziej, jeżeli nie boisz się jazdy w deszczu. Zanim pot zacznie zalewać oczy, docenisz wypełnienie wewnętrzne oraz poduszki policzkowe Dri-Lex®. Technologia materiału potrafi absorbować wilgoć, przy tym zapewniając właściwości antybakteryjne i zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. A po wszystkim można je bezproblemowo wyjąć i wyprać.

Wentylacja – zachowaj chłodną głowę
Nie ma perfekcyjnego kasku do DH bez wydajnej wentylacji. Tak samo jest w przypadku Rampage Pro Carbon. Liczbę otworów ciężko zliczyć, ale oddech pełnym płucem na podjeździe nie będzie w żadnym wypadku zakłócony. Zawdzięczać to można także siatkom na otworach, które chronią przed brudem i kamieniami. Siatki są tym bardziej cool, ponieważ wykonano je w technologii wtryskowego odlewu polimerowego.

Najwyższa półka
Nie trzeba chyba dodawać, że Rampage Pro Carbon spełnia normy bezpieczeństwa (EN 1078, CPSC 1203, AS/NZS 2063, ASTM F1952). Niezależnie, czy jeździsz na najwyższym poziomie zaawansowania i tego samego wymagasz od swojego sprzętu, czy  bez względu na poziom, cenisz sobie najwyższą dostępną jakość i bezpieczeństwo, Fox Rampage Pro Carbon na pewno Cię nie zawiedzie.

Tags : downhillendurofull-facekaskrampageprocarbon
Redakcja

The author Redakcja

Leave a Response