close

Nowy kask Fox Dropframe – więcej ochrony, więcej pewności, więcej zabawy

Agresywne ścieżki trailowe, ogródki usłane głazami i okazjonalne skoki z dropów. Nowy Fox Dropframe czeka na tych rowerzystów, którzy oczekują od otwartego kasku czegoś więcej.

Poznajcie najnowsze dziecko FOX – kask Dropframe! Inspiracją do jego powstania był ceniony model Proframe. Projektowanie i rozwijanie nowego kasku trwało trzy lata, a pracowały nad nim te same tęgie głowy, co nad kaskiem Proframe. Efektem jest wyśmienity kask trailowy, który łączy ochronę bocznych części głowy i uszu z wentylacją kasku typu open-face.

M.O.RE. is more – im więcej, tym lepiej.

Gra słów nie wzięła się znikąd. Nowy Dropframe zbudowano w oparciu o system Mandibular Occipital REinforcement. Tłumaczenie tego hasła nie ma sensu, ale musicie wiedzieć, że Dropframe w zaawansowany sposób chroni staw skroniowo-żuchwowy (mandibular bone) oraz kość potyliczną (occipital bone). W jaki sposób? Zwróćcie uwagę, jak znacząco, w porównaniu do innych kasków otwartych, rozbudowana jest tylna część modelu Dropframe. To właśnie ona chroni potylicę przed urazami.

Musicie także wiedzieć, że przednia rama wraz z tymi dookoła uszu stworzone zostały jako pojedynczy element, aby poprawić bezpieczeństwo żuchwy i dolnej części czaszki. W środku ukrywa się pianka Varizorb™ EPS o podwójnej gęstości, która skutecznie pochłania i rozprasza energię uderzenia.

“Dropframe został zainspirowany modelem Proframe, przełomowym kaskiem full face” – tak genezę powstania kasku wyjaśnia Chris Blum, Category Manager w Fox MTB. „Potrzeba rozszerzonej ochrony, która napędzała tamtą rewolucyjną konstrukcję, była siłą napędową także przy nowym Dropframe. Oto kask doskonale nadający się dla rowerzysty na każdym poziomie, który pragnie więcej ochrony, więcej pewności i więcej radości na ścieżkach.”Fox Dropframe na nowo definiuje kask otwarty. Nowy model łączy fantastycznie lekką wagę  z  komfortem, potężną wentylacją oraz ponadprzeciętnym bezpieczeństwem.

Poznajcie najważniejsze cechy kasku Fox Dropframe:

M.O.RE. (Mandibular Occipital Reinforcement) zapewnia ochronę dużej powierzchni głowy, włączając  okolice uszu, żuchwę oraz potylicę
Pianka Varizorb™ EPS o podwójnej gęstości zapewnia ulepszoną ochronę, rozpraszając siłę uderzenia na większym obszarze
8 wlotów wentylacyjnych Big Bore oraz 7 otworów wylotowych chroni przed przegrzaniem i pomaga w odprowadzeniu wilgoci
• Zamontowany na stałe daszek umiejscowiono tak, by kierował strumień powietrza do wlotów wentylacyjnych
Fidlock® SNAP zapewnia szybkie odpinanie i zapinanie kasku nawet w rękawiczkach
Wyściółka kasku ma właściwości antybakteryjne oraz pomaga odprowadzać wilgoć. Można ją łatwo wyjąć i wyprać
• W komplecie dwa zestawy poduszek o różnej grubości dla odpowiedniego dopasowania.

Nowy FOX Dropframe został stworzony dla tych, których najbardziej cieszą agresywne ścieżki trailowe, którzy lubią wskoczyć na ogródki usłane głazami oraz nie wahają się przed okazjonalnymi skokami z dropów. Nieważne na jakim jesteś poziomie, M.O.RE. oznacza więcej ochrony, więcej pewności, więcej zabawy. Sprawdź go sam!

Listę sklepów, gdzie obejrzysz i przymierzysz kaski FOX znajdziesz w naszym katalogu.

Tags : dropframeendurofoxFOX MTBkaskMTB
Redakcja

The author Redakcja

Leave a Response