close

Małopolska Joyride Festiwal 2019 nadjeżdża!

17 maja rusza kolejna, ósma już edycja Małopolska Joyride Festiwal – święta rowerowych zapaleńców u podnóża Tatr. Do malowniczej miejscowości Kluszkowce nad Jeziorem Czorsztyńskim zjedzie blisko dziesięć tysięcy zawodników i wielbicieli wszelkich odmian górskich dyscyplin rowerowych. Marek FOX i Afton też tam oczywiście nie zabraknie.

Na wszystkich, którzy odważą się zmierzyć z przygotowanymi przez Organizatorów trasami oraz dla tłumów  kibiców i odwiedzających czeka osiem niezwykle widowiskowych dyscyplin, a także mnóstwo atrakcji
rowerowego miasteczka.

fot. Ewa Kania

Sportowe emocje

Organizatorzy przygotowali naprawdę atrakcyjny program. Emocji dostarczą Zawodnicy startujący w 8 bardzo zróżnicowanych dyscyplinach:
Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami
Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów
Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną
BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji
Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze
Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów
Marin Best Whip Contest – konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.

fot. Ewa Kania

Nie zabraknie też możliwości rywalizacji dla najmłodszych fanów górskiej jazdy. W trakcie 3 dniowego rowerowego święta zostanie rozegrany Kids Race, czyli zawody przygotowane z myślą o dzieciach do 13
roku życia! Trasa zaprojektowana przez Organizatorów będzie w 100% bezpieczna, a na każdego z uczestników na mecie czekać będzie nagroda! Z roku na rok ta część zawodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, a na starcie stają nawet trzylatki! To się dopiero nazywa power!

fot. Ewa Kania

Rowerowe miasteczko – atrakcje dla Kibiców oraz amatorów

Testy, targi rowerowe, szkolenia i imprezy w doskonałym towarzystwie. Tak w największym skrócie można opisać to, co będzie się działo podczas Małopolska Joyride Festiwal. Na imprezie pojawi się około 60 firm, chętni będą mogli np. przetestować najnowsze modele rowerów oraz sprzętu i akcesoriów, wziąć udział w konkursach oraz darmowych warsztatach m.in z pierwszej pomocy, fizjoterapii, mechaniki roweru, a nawet podstaw techniki jazdy.

fot. Ewa Kania

FOX i Afton na Małopolska Joyride Festiwal

Na imprezie takiej jak Małopolska Joyride Festiwal nie mogłoby zabraknąć i nas! Jak co roku, szykujemy dla Was szereg atrakcji. Na stoisku FOX będziecie mogli obejrzeć najnowszą kolekcję MTB Spring 2019 oraz przetestować cenione przez Zawodników kaski: zupełnie nowy Rampage Pro Carbon oraz uwielbiany za lekkość i znakomite parametry Proframe.

fot. Ewa Kania

Testy to jednak nie wszystko. Mamy dla Was konkurs, w ktorym odpowiadając na 3 proste pytania będziecie mogli wygrać… najbardziej zaawansowany technologicznie model kasku FOX – Rampage Pro Carbon.

fot. Ewa Kania

Jeśli więc macie ochotę przetestować nasze nowości, chcielibyście wyjechać z Festiwalu z nowiutkim kaskiem, albo po prostu szukacie dobrej atmosfery – koniecznie zajrzyjcie na stoisko FOX!

fot. Ewa Kania

Jeśli Wasze buty do jazdy dożywają swoich dni lub szukacie rowerowego obuwia, które nie tylko doskonale sprawdza się w terenie, ale także świetnie wygląda i zaprzecza stereotypowi niewygodnych technicznych
butów – szukajcie na Festiwalu trójkątnego logo Afton. To debiutujący w tym roku w Polsce kalifornijski producent nowatorskiego obuwia do jazdy na rowerze, które od dwóch lat szturmem podbija rynek.

fot. Ewa Kania

Afton projektuje produkty, ktore wyglądają i dorównują wygodą Waszym ulubionym miejskim butom, a wewnątrz kryją szereg rozwiązań stworzonych z myślą o szybkich zjazdach i ostrych zakrętach. Jak to możliwe? Będziecie mogli się przekonać na stoisku FOX oraz…. na własnych stopach. Wystarczy, że weźmiecie udział w konkursie, w którym będziecie mogli wygrać wybrany model butów Afton, przy okazji strzelając sobie pamiątkową fotkę z przyjaciółmi. Nie zapomnijcie zatem znaleźć chwili, by zatrzymać się przy fotobudce z logo marki.

fot. Ewa Kania

Małopolska Joyride Festiwal już za tydzień. My nie możemy się doczekać, a Wy? Do zobaczenia!

 

Redakcja

The author Redakcja

Leave a Response