close

Kask FOX Speedframe – nowość open face dla fanów trailu i nie tylko

Przedstawiamy najnowszą propozycję FOX w segmencie kasków open face. Poznajcie Speedframe i Speedframe Pro.

Jaki powinien być idealny kask open face? Lekki i dobrze wentylowany? Wygodny? Bezpieczny, mimo otwartej konstrukcji? A co powiecie na kask, który optymalnie łączy wszystkie te cechy?

Taki właśnie są kaski rowerowe FOX Speedframe. Znajdziecie w nich zarówno topowe technologie służące bezpieczeństwo, jak i szereg rozwiązań, których celem jest zapewnienie pełnego komfortu jazdy. Ale tyle ogólników, przyjrzyjmy się kaskom Speedframe bliżej.

Kask Speedframe Pro – profesjonalista na szlaku

Po pierwsze – bezpieczeństwo. Kask Speedframe Pro kryje w swoim wnętrzu dwie technologie, których zadaniem jest ochrona twojej głowy. Pierwszą jest EPS VarizorbTM o dwóch gęstościach. Jego zadaniem jest rozpraszanie energii uderzenia i rozprowadzanie jej na większej powierzchni. Drugim rozwiązaniem jest system MIPS. Pod tym skrótem kryje sie technoloigia Multi-directional Impact Protection System, która absorbuje i przekierowuje siły rotacyjne powstające w momencie uderzenia. Dzięki takiemu działaniu, oddziaływanie energii uderzenia na głowę i mózg zostaje znacznie ograniczone. Kask FOX Speedframe Pro posiada też bezpieczne i bardzo wygodne w użytkowaniu zapięcie Fidlock® Snap.

Mocnymi stronami modelu Speedframe Pro są też funkcjonalność i wygoda.Kask wyposażony jest w system 360° Fit, który odpowiada za jego idealne dopasowanie. W pełni wyjmowana, nadająca się do prania wyściółka XT2®, którą zastosowano w kasku Speedframe Pro posiada właściwości antybakteryjne, wydajnie wchłania wilgoć i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Mówiąc o komforcie, nie sposób nie wspomnieć o wentylacji. System wentylacyjny w kasku Speedframe Pro składa się z 19 formowanych wtryskowo kanałów, które wydajnie rozprowadzają powietrze wewnątrz kasku i umożliwiają odprowadzenie wilgoci i ciepła na zewnątrz. Zaletą kasku Speedframe Pro jest też daszek z 3-stopniową wentylacją. Konstrukcja kasku pozwala na dopasowanie do niego gogli lub okularów.

Kask FOX Speedframe Pro jest dostępny w 4 wersjach kolorystycznych i kosztuje 699 zł.

FOX Speedframe – bezpieczeństwo i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie

Tym, co wyróżnia model kask rowerowy FOX Speedframe na rynku jest zastosowanie rozwiązań i technologii zwykle spotykanych tylko w kaskach o znacznie wyższej cenie.

Skorupa kasku kryje w sobie EPS o dwóch gęstościach oraz system MIPS. Zadaniem obu systemów jest zapobieganie urazom, poprzez ograniczenie wpływu energii uderzenia na głowę i mózg.

Kask Speedframe posiada wydajny system wentylacji złożony z formowanych wtryskowo kanałów. W modelu Speedframe znajdziesz wspomniany już wcześniej system 360° Fit, którego rolą jest zapewnienie ci komfortu poprzez idealne dopasowanie się do kształtu twojej głowy. Kolejnym elementem, zaprojektowanym z myślą o twojej wygodzie, jest przyjemna w dotyku wyściółka, którą po intensywnej jeździe możesz wypiąć i wyprać, by zapewnić sobie świeżość podczas kolejnej trasy. Kask możesz nosić razem z goglami lub okularami, a regulowany daszek możesz dopasować tak, by chronił przed słońcem lub deszczem.

Kask  rowerowy FOX Speedframe jest dostępny w 7 wariantach kolorystycznych i kosztuje 439 zł.

Tags : #foxmtbendurofoxMTBrowertrail
Redakcja

The author Redakcja

Leave a Response