close

Nigdy nie liczyliśmy ile bikeparków jest w Europie – na pewno kilkadziesiąt, może więcej. Każdy ma swoje preferencje co do tras, ich trudności, podłoża, nachylenia, jednak jest jeden bikepark, który może zaspokoić pragnienia o idealnym miejscu na rower wielu z nas; to Bikepark Chatel.

Znajdziemy tam trasy dla osób, które praktycznie nigdy nie jeździły w górach – bardzo łagodne, z niewielkimi przeszkodami. Miłośnicy wielkich band mają Serpentine – na tej trasie trzeba pokonać kilkadziesiąt zakrętów. Są też trasy typowo zjazdowe, bardzo trudne technicznie lub z wielkimi chopami. Jest sekcja „drewniana” – wiszące nad ziemią mostki, kładki, wąskie drabinki. Bikepark bardzo mocno dba o swój rozwój i w ostatnich latach powstało kilka nowych tras a stare są przebudowywane. Za część z nich odpowiada Nico Vink – w zeszłym roku jeździliśmy na pierwszej z jego tras – co ciekawe, o poziomie trudności oznaczonym jako „zielona”, czyli możliwa do przejechania dla najbardziej początkujących rowerzystów. Jednak, jeśli umiałeś się napędzić, trasa zamieniała się w olbrzymi „flow line” z wielkimi chopami.

Nie możemy się doczekać jakie zmiany odkryjemy w tym roku. Na pewno druga, niedawno otwarta trasa Nico, zdecydowanie trudniejsza a czy fajniejsza – przekonamy się już niedługo. 11 sierpnia wyjeżdżamy do Francji na tygodniowy obóz i wciąż mamy miejsca. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii.

 

 \ 
Tags : #DH#foxmtb#foxwomensbikeparkdirt it moreenduroeurotripFOX MTBfoxgirlKolekcja damskaMTB
Dirt It More

The author Dirt It More

Leave a Response