close

Afton – rowerowe buty, jakich jeszcze nie było.

Miejski wygląd, górska dusza.

Afton to kalifornijska marka, która szturmem wdarła się na rynek profesjonalnego obuwia rowerowego.  Pierwsze buty Afton trafiły na rynek jesienią 2017 i od razu zdobyły uznanie miłośników kolarstwa górskiego, w tym licznych zawodników. Nową markę doceniono za ciekawe połączenie zaawansowanych  technologicznie rozwiązań z minimalistycznym, streetwearowym designem. Od sezonu 2019 buty Afton dostępne są również w Polsce.

Afton. Redefining Footwear.

Projektanci marki mówią, że pragną na nowo zdefiniować rowerowe obuwie. I, jak widać, mają na to doskonały, świeży pomysł. Inspirując się miejskim stylem tworzą bardzo techniczne buty, których na pierwszy rzut oka nie odróżnisz od Twoich ulubionych butów na co dzień.

Różnicy nie zauważysz również jeśli chodzi o wygodę. Afton postawił sobie bowiem za cel, by ich buty nie tylko doskonale sprawdzały się podczas jazdy i dobrze wyglądały. Jednym z priorytetów w ich projektowaniu była też wygoda.  Wszystko po to, by przełamać stereotyp, mówiący o tym, że specjalistyczny but nie może być wygodny.

Afton Keegan

W kolekcji Afton znajdziecie dwa modele butów. Keegan to but przeznaczony do pedałów platformowych,  wyposażony w podeszwę o znakomitej przyczepności. Od zewnątrz łatwy do pomylenia z butem na co dzień,  wewnątrz skrywa szereg rozwiązań gwarantujących maksymalną wydajność na szlaku. To połączenie technologii i stylu w 2018 roku zapewniło modelowi Keegan prestiżową Design Innowation Award.

Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w butach Afton jest specjalna wkładka, która może wyginać tylko w jednym kierunku. Zapewnia ona wygodę podczas chodzenia, a gdy jadąc stajesz na pedałach, wkładka pozostaje sztywna i gwarantuje optymalne wsparcie podczas długich zjazdów lub twardych lądowań. Podeszwa Intact Rubber A60 zapewnia butom Keegan bardzo dobrą przyczepność i jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać duże obciążenia.

Dzięki zastosowaniu techniki formowania wtryskowego podeszwy, projektantom Afton udało się znacznie zredukować wagę buta, a użyta w produkcji opatentowana guma Intact® drugiej generacji sprawia, że podeszwa jest bardziej sprężysta i mniej podatna na działanie wody. Buty posiadają wzmocnienia palców i pięt, chroniące Twoją stopę przed wyrzucanymi spod kół kamieniami oraz w razie upadku.

Model Keegan dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Black/Grey, Black/Gum, Black/Maroon oraz Grey. Buty kosztują 399 zł.

Afton Vectal

Drugi model marki Afton, Vectal, przystosowano do montażu bloków. Podobnie jak w modelu Keegan, w butach Vectal zastosowano jednokierunkową wkładkę. Zaprojektowano ją tak, by zginała się tylko w jednym kierunku, pozwalając przenosić siłę na pedał za pośrednictwem gniazda mocowania bloków. Formowana wtryskowo podeszwa ulega usztywnieniu podczas stania na pedałach, jednocześnie oferując większy komfort podczas chodzenia niż konwencjonalne buty zapinane na zatrzaski.

Dodatkowo, konstrukcja podeszwy pozwala na głębsze schowanie bloków, dzięki czemu nie przeszkadzają one podczas chodzenia. Całości dopełniają wzmocnienia palców i pięty oraz antybakteryjna wkładka, dzięki której buty zachowają świeżość, a pięta zyskuje właściwe podparcie.

Model Vectal dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Black, Black/Gum, Black/Navy oraz Quatro. Buty kosztują 459 zł.

Afton – uznanie najlepszych

Buty Afton od niedawna dostępne są na naszym rynku, ale ich zalety docenili już znani i cenieni polscy zawodnicy. Zobaczycie je na nogach m.in Arka Perina, Mariusza Jarka i ekipy Dirt it More. Zaglądajcie na naszą stronę – pierwsze recenzje zawodników już wkrótce!

 

Redakcja

The author Redakcja

Leave a Response