close

Słoneczna italia i czeskie góry? Mariusz Jarek i jego sposób na formę

Jesteście ciekawi jak Mariusz Jarek spędził czas w marcu? Oczywiście szlifując formę! Wygląda na to, że ma chrapkę na wygraną w Specialized Enduro Series i przyszłorocznym EWS… 🙂

Finale Ligure to obowiązkowy punkt każdego szanującego się zawodnika, przed docelowym sezonem Enduro, u mnie nie było inaczej. Tydzień solidnej jazdy w marcu w słonecznej italii wraz z Single Track Trips. Wyjazd był dla mnie dwu tematyczny, oprócz mojego treningu pełniłem również role instruktora na obozie organizowanym przez STT.

Włoskie wybrzeże to idealne miejsce do treningu na początku nieśmiałej i niepewnej polskiej wiosny. Pogoda jest bardzo stabilna, a temperatura zdecydowanie ponad europejską normę 😉
Aktualnie szlifuję formę w moim ulubionym miejscu – czeskich górach, ponieważ 20 maja powalczę w pierwszych zawodach – Specialized Enduro Series, które są ta jednocześnie eliminacjami do przyszlorocznego EWS ( Enduro World Series).

EWS to jest najważniejszy cykl imprez w Enduro na Świecie, są to Mistrzostwa Świata w enduro. Żeby wziąć udział w EWS 2019 musisz albo w roku 2018 już jeździć w oficjalnym EWS i byc w TOP100 albo (tak jak w moim przypadku) zaliczać eliminacje do EWS (tylko 100 zawodników z całego swiata ma szansę się zakwalifikować!).

fot. Kazik z Racka fot. Kazik z Racka

Pozostaje nam życzyć mu powodzenia – trzymamy kciuki!

 

Redakcja

The author Redakcja

Leave a Response